Teknik Sözlükler
Webdeki başvuru kaynağınız
;
17.10.2017 / Salı
Salı

Site Kullanım Şartları

Yeni nesil sade bir referans sözlük sitesi olan www.tekniksozlukler.com'u kullanmadan önce lütfen aşağıdaki kullanım şartlarını okuyun.Siteyi herhangi bir şekilde kullanan tüm ziyaretçi ve üyeler bu sayfadaki şartlara uymayı kabul etmiş sayılacaktır. Şartları kabul etmiyorsanız lütfen siteyi kullanmayın. Bu metinde kullanılan "Kullanıcı" terimi, siteyi herhangi bir şekilde internet üzerinden giriş yaparak herhangi bir şekilde kullanan her türlü gerçek ve tüzel kişiyi ifade etmektedir.
Bu sayfada yer alan kullanım şartları, değişikliklerin yine bu sayfada açıkça belirtilmesi şartıyla tekniksozlukler.com tarafından herhangi bir anda tek taraflı olarak değiştirilebilir. Kullanıcılar tekniksozlukler.com hizmetlerini herhangi bir şekilde kullandıkları anda, bu sayfada yayınlanan şartları kayıtsız şartsız kabul etmiş sayılacaktır.
Bu sitenin içeriği tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır, Kullanıcıların her hangi bir telif hakkını ihlal eden hareketi, ahlak ve etik dışı yada yasa dışı işlemleri tekniksozlukler.com sitesini bağlamamakta olup kullanıcının kendi sorumluluğundadır. Bu bağlamda devletin yetkili mercileri tarafından istendiğinde işlem yapan kullanıcıya ait IP bilgileri ve kaydettiği diğer kullanıcı bilgileri ilgili kuruma verilir. Bunun dışında tekniksozlukler.com hiçbir şekilde kullanıcıların IP,email gibi bilgilerini üçüncü kişilere kullanıcının isteği dışında vermez. Aynı zamanda tekniksozlukler.com kullanıcıların bilgilerinin doğruluğunu garanti etmez, doğru bilgiler göndermesi içinde zorlamaz. Bu bağlamda tekniksozlukler.com'a kullanıcıların gönderdiği tüm kelimelerin telif haklarının kullanıcının kendisine ait olduğu varsayılmaktadır. Ancak tekniksozlukler.com istediği zaman söz konusu kelimeler üzerinde değişiklik yapabilir, düzeltebilir, içeriği düzenleyebilir veya siteden tamamen kaldırabilir.
tekniksozlukler.com sitesinin işlemez hale gelmesini, ciddi ölçüde yavaşlamasını veya yazılım ve donanım sistemlerinin zarar görmesini amaçlayan her türlü davranış ve işlem yasaktır. Otomatik programlar kullanılarak çok sayıda sorgu veya üyelik kaydı yapılması veya otomatik yöntemlerle tekniksozlukler.com'a çok sayıda talep veya bilgi gönderilmesi de bu yasağa dahildir. tekniksozlukler.com, bu gibi faaliyetlerde bulunduğunu tespit ettiği Kullanıcıların siteye erişimini engelleme ve yasal işlem başlatma hakkına sahiptir.
Kullanıcılar, tekniksozlukler.com'un sunduğu çeşitli hizmetleri kullanırken, genel ahlaka, yürürlükteki tüm yasa ve yönetmeliklere ve ilgili uluslararası mevzuata uymakla yükümlüdür. Kullanıcı adınız da dahil olmak üzere sitemize gönderdiğiniz tüm bilgiler ve interaktif sistemleri kullanarak sitemize eklediğiniz veya eklenmesini önerdiğiniz tüm terimler, tanımlar ve kelimeler genel ahlaka ve söz konusu yasa ve yönetmeliklere uygun olmak zorundadır. Sitemize gönderdiğiniz bilgilerin genel ahlaka ve kanunlara aykırı olması nedeniyle tekniksozlukler.com hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk kabul etmemektedir ve bu durumdan doğabilecek her türlü hukuki ve cezai sorumluluk münhasıran Kullanıcıya ait olacaktır.
Tekniksozlukler.com sade kullanımı olan hedefe yönelik kelimelerin ve çeşitli bilgilerin en kısa haliyle açıklanması veya tanımlanması amacıyla hazırlanmış bir başvuru sitesidir. Bu tanımın dışında bir amaçla siteye bilgi giren, bilgi girişini engellemek amaçlı çalışan, her ne maksatla olursa olsun tekniksozlukler.com'un amacı dışında işlem yapan kullanıcılar tespit edildiğinde siteye erişimin engellenmesi ve yasal işlem başlatma hakkına sahiptir.
Tekniksozlukler.com kullanıcılarına hiçbir zaman için kesintisiz olarak veya belli bir şekilde hizmet vermeyi taahhüt etmemektedir.
Tekniksozlukler.com'da yayınlanan reklamlara ve tanıtım metinlerine, bilgi alma amacı dışında çok sayıda manüel veya otomatik tıklama yapmak yasaktır. Tekniksozlukler.com, normal bir Kullanıcı davranışına uymayan bu gibi tıklama faaliyetlerinde bulunduğunu tespit ettiği Kullanıcıların siteye erişimini engelleme ve yasal işlem başlatma hakkına sahiptir.
Özellikle tıbbi bilgiler konusunda oluşabilecek tüm yanlış anlamalardan ve bilinçsiz hareketlerden tekniksozlukler.com sorumlu tutulamaz. Tekniksozlukler.com sitesi içeriğindeki bilgilerin hiçbirisinin doğruluğunu taahhüt etmez. Herhangi bir yanlışlıktan dolayı ortaya çıkacak maddi veya manevi zarardan tekniksozlukler.com sitesi sorumlu değildir.
Tekniksozlukler.com link verdiği, banner yoluyla veya başka yollarla tanıtımını yaptığı site, ürün veya hizmetlerin içeriğinden ve kalitesinden sorumlu değildir.
Bu sayfada yer alan kullanım şartlarıyla ilgili olarak ortaya çıkabilecek tüm ihtilaflar, münhasıran Türk hukukuna ve Ankara mahkemeleri ve icra dairelerinin yargı yetkisine tabidir.